Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

herkes burda sen yoqsun !

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

orhan pamuk'a çinden şeref üyeliği

YazarMesaj
joonydeep34
Co_ADMİN
Co_ADMİN
joonydeep34

hangi mc ? : g.o.p
Hangi İstasyon? : çalışmadığı yer yok!
Onur puanı : 4624

statü
Seviye: yönetim kurulu üyesi

orhan pamuk'a çinden şeref üyeliği Empty
MesajKonu: orhan pamuk'a çinden şeref üyeliği   orhan pamuk'a çinden şeref üyeliği EmptyPerş. Mayıs 22, 2008 11:45 pm

Orhan Pamuk'a Çin'den şeref üyeliği
22.05.2008, 12:44

orhan pamuk'a çinden şeref üyeliği 1109373SmallPictureNobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’a Çin Sosyal Bilimler Akademisi tarafından şeref üyeliği verildi.

Pekin - Pamuk, Pekin’deki Çin Sosyal Bilimler Akademisi’nde "Biz Gerçekten Kimiz? Kars’ta ve Frankfurt’ta" başlığıyla roman konulu konferans verdi.

Orhan Pamuk, romanın çağımızda ekonomik ve siyasi küreselleşme gibi edebi küreselleşmeyle iletişimim küresel bir aracı haline geldiğini ifade etti.

Çin kurumunun verdiği bu ödülü almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Pamuk, kitaplarının dünyada 56 dilde okunduğunu ve Çin’de çok sevildiğini söyledi.

Çinli okurların eserlerine özel ilgisi olduğunu belirten Pamuk, Çin’de en çok sevilen kitabının "Benim Adım Kırmızı", ABD’de ise "Kar" olduğunu söyledi ve "Herkes kitaplarımı kendine göre okuyor" diye konuştu.

Kitaplarının ABD’de İslam, Avrupa’da Avrupa Birliği ve İslam gibi sorunlarla okunduğunu ifade eden Pamuk, Çin’de ve Batı dışındaki ülkelerde kitaplarının "büyük bir geleneğimiz var, ama modern de olmak istiyoruz, bu çelişkiyi nasıl çözeceğiz, ikisini nasıl birleştireceğiz" düşüncesiyle okunduğunu, "eskiden buna Doğu-Batı dendiğini, yeni adının da globalizasyon olduğunu" söyledi.

orhan pamuk'a çinden şeref üyeliği
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-